یلدا

 

 

 

دومین شب یلدات مبارک هستی زندگیم.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٧:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

 

 

 عزیز دلم یه ماه بیشتره که وقتی دستت رو میگیرم صاف وروان راه میری.از هر چیزی هم می گیری وراه می ری .ولی یه هفته ست که وقتی وایمیستی _ البته خودم سرپا نگه می دارم وبعد دستام رو از دورت برمیدارم_ دوسه قدم صاف راه میری وخودت رو می ندازی بغلم.ولی هنوز خودت  بدون اینکارم دوسه قدم تنهایی بر نمی داری.میدونم که دیر نشده فقط کمی تنبلی .قربونت برم عسل دوست داشتنیم .موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ جمعه ٢٩ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٧:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

اولین دندون کرسی

مشاهده یادداشت خصوصیموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

الفی !!

 

موقعی که بچه ها خیلی زیاد حرف نمیزنن بجاش خیلی زیاد می فهمند.امکان نداره به شازده بگم برو توپ بیار واون مثلا برام ماشین بیاره.

ارم وعکس وبادکنک و...باب اسفنجی رو هرجا ببینه بهم نشون میده واووو_ کلمه ای که موقع خیلی خوشی وذوقش به زبون میاره_ میگه.

دیشب از هایپر مارکت براش الفی حلقه ای کاکائویی گرفتم .حالا هر وقت پرشین تبلیغ الفی میکنه اونم برمیگرده وبه اشپزخونه نگاه میکنه وبا انگشتش جعبه الفی رو که اونجاست به ما نشون میدهبغل.وقتی میخواستم براش بگیرم هم الفی رو شناخت .اخه تو کانال پرشین تون تبلیغش رو میکنه !موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٦:۱۸ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

با یه دست چندتا هندونه !!

 

 

شازده خوشگلم.

میدونی گاهی اوقات چند تا چیز رو میخوای بااون دوتا دست کوچولو وخوشگلت بگیری.چند برگ کارت یا چند تا از اسباب بازی هات...یا چیزای دیگه .خب طبیعتا خیلی مواقع موفق نمی شی ومن باید بغلت کنم واین اشیا رو جوری تودستام بگیرم که انگارخودت اونا رو نگه داشتی.کلی هم از اینکه تونستی با دودست چند تا هندونه برداری به خودت می بالی.

خدا بخیر کنه روزی روکه بخوای اینکاررو بکنی واون موقع خوابت باشه یا کمی کسالت داشته باشی.ولی هرجوری هست قانعت میکنم که انگارتو دستای خودته.قلبموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ شنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٤:٥٥ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

بازی با لوازم خونه !

 

خوشگل مامان دیدم یه سری حساسیت ها بیخودیه .بعد از یکسالگیت که  بهتر با چیزی سر گرم می شدی .من دوسه تا کشو تو اشپزخونه رو برات بی خطر کردم که هر وقت میای کنارم تا من غذا درست کنم تو هم سرت گرم بشه.کلی هم عکس از این خرابکاریت گرفتم .

یکی از کشو های میز ارایشیم هم چیز خاصی نداره .گاهی کشو رو باز میکنم وتو یه یک ربعی سرت گرم میشه .توش یه سبد پر از لاک ه .با خرت وپرت های اینجوری.خیلی خوشت میاد .منم خوشحالم که تو لذت می بری.قلبموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ چهارشنبه ٢٠ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٧:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

قربون خودت وسرگرمی هات برم

 

 

شازده پسر خوشگل من.

ماه گذشته تمام عکسات از شیطنتات بود.با این وجود با هر چیزی هرقدر هم نو وجدید باشه 10 دقیقه بیشتر مشغول نمی شی.

گاهی می ذارم بری سر یکی از کشوهای میز ارایشیم.توش یه سبد پر از لاک ه .کلی ذوق میکنی وباهاشون بازی میکنی.

دوتا از کشوهای کابینت تو اشپزخونه رو برات بی خطر کردم. تو یکیش یه سبد پر از شربت همزنهای رنگارنگه .تو عاشقشونی.

گاهی هم میشینی سر کشو لپ تاپم وبا سی دی هایی که حالا دیگه مطمئنا به باد رفتن ! بازی میکنی.

گاهی هم خیلی اروم وریلکس رو مبل می شینی که کارتون ببینی یا برات کتاب شعرت رو بخونم.

یه همچین شازده پسر یکی یکدونه ای دارم من.بغلموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٥:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

برنامه غذایی

 

عزیزم بعد از یکسالگیت که بهتر برنامه برداشتی یه برنامه غذایی برات نوشتم .وبه درب یخچال زدم.

هرروز همون دونوع غذایی که دوس داری هست _ شوید پلو با مرغ واش بلغور گندم_ از غذای سفره هم میخوری. طبق این برنامه من میدونم هرروز یه نوع غذایی برات باید درست کنم.هفته ای یه بار یه اش رشته ساده که فقط توش عدس میریزم وحبوبات دیگه نداره _ با کمی پیاز داغ وسبزی اش ورشته اشی _ درست میکنم .یه بارهم الویه داری.یه روز هم خوراک مرغ وسبزیجات ویا کوکو سبزی وپاستا.صبحا هم یک روز درمیون نیمرو.

اینجوری هیچ وقت نمی مونم که امروز برات چی درست کنم.قلبموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٥:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

معرفی چند سایت سالم و پربار بازی و تقویت هوش برای کودکان

 

 

 
در دنیای کودکان بازی دریچه ای است برای ورود به دنیایی بسیار لذت بخش و جرقه های اولیه خلاقیت نوآوری و شکل گیری شخصیت آنها در بازی های دوران کودکی نهفته است لیکن بازی با توجه به تغییرات دنیای کنونی شکل جدیدی یافته است. دنیای مجازی اکنون جای کوچه ها, پارک ها و حیاط ها , باغچه ها و حوض ها را گرفته . در این میانه مشغله والدین و ماشینی شدن زندگی, روز به روز این دنیای شیرین را از کودکان می ستاند.حال که به ناچار با این دنیا مواجه هستیم چه کنیم؟  
در این مقاله ما با معرفی تعدادی از بهترین سایت های بازی کودکان سعی بر این داریم که کودکانمان را که به جبر زمانه درگیر ماشینیزم هستند به دنیایی پر شور و سالم وارد کنیم تا خلاقیت هایشان بارور گردد . صد البته این بازی ها نمی تواند به تنهایی کافی باشد و تمامی مسئولیت های والدین را برای آموزش و پرورش این چشمه های جوشان به عهده گیرد.

1.تمامی این سایت ها به زبان انگلیسی است , در ابتدا لازم است شما چند جلسه اول را در کنار او باشید
البته بگذارید خود او حتی به اشتباه فرامین بازی را اجرا کند بعد از چند بار تمرین و به واسطه اینکه گستره لغات کاربردی برای کودکان کم است او خود تمام فرامین بازی را در خواهد یافت. این سایت ها تماما درجه بندی سنی دارند و شما میتوانید با ثبت کردن آدرس مورد نظر در جستجوگر خود او را یاری دهید تا هر بار خواست از این جذابیت مجازی استفاده کند.
2.این آدرس ها بسیار سالم و مناسب کودکان است ,با وجود این بهتر است شما هرازچندگاهی نظارت دقیقی به ورودی ها و خروجی های فرزندتان داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا هم علاقه مندی های او را بشناسید و هم  ,گاهی با بازی در کنار او از این همه استعداد و نبوغ فرزندتان شگفت زده شوید و او شما را به عنوان یک دوست و نه یک کنترل کننده در کنار خود می بیند.
3.این آدرس ها در صورتی که با اینترنت پر سرعت به شبکه متصل هستید بسیار راحت و سریع در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آدرس 1:www.uptoten.com

در این سایت شما با بخش های مختلف آموزشی مواجه می شوید که برای راه یافتن به قسمت بازی ها باید قسمت اول یا free را کلیک کنید ,این بخش با عکس یک پسر بچه نمایان است ,
سپس آدرس مورد نظر را در قسمت favorite جستجو گر خود ثبت کنید.معمولا هر بازی با بخش هایی در بالای آن همراه است بعضی از این بخش ها کارتون های مربوط به بازی است. 

آدرس 2:www.pbskids.org

این سایت شامل بازی های متنوع و آموزشی است .

آدرس 3:
www.littleprincesskingdom.com 
این سایت با همان شخصیت مشهور یعنی پرنسس کوچولو که کارتون مربوط به آن در بازار موجود است برای کودکانی که علاقه مند به این شخصیت هستند بازی های متنوعی دارد.در این سایت ابتدا 4 گزینه مقابل شما قرار میگیرد برای بازیplay یا شکل هواپیما را انتخاب کنید .
این سایت برای پسر بچه های ماجراجو و دوستدار بتمن و مرد عنکبوتی بازی های جذابی دارد.برای بازی کردن باید قسمت games را انتخاب کنید.
 

آدرس5:http://treehousetv.com/kids/games

این سایت هم مانند سایت های بازی دیگر رنگ و لعاب بسیار زیبایی دارد و از بخش های متنوع ساخته شده است بازی و رنگ آمیزی برای رنگ آمیزی روی علامت مداد شمعی کلیک کنید و برای بازی رو علامت توپ البته با بردن فلش روی هر کدام میتوانید نام انگلیسی هر بخش را بشنوید و بخش مورد نظر را انتخاب کنید.
 
این سایت با گرافیگ جالب برای کودکانی که تازه موس به دست گرفته اند و برای تسریع سرعت عمل آنها بازی های جذاب و جالبی دارد.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: معرفی سایت
[ پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

عاشقتم

 

شازده خوشگلم خیلی دوستت دارم.اینروزا بهتر با پای لپ تاپ نشستن من کنار میای .ولی انگار یه بغضی تو گلوم می شینه ومیخواد خفه ام کنه .حس میکنم از حق تو دارم می زنم .از بس وقتی می شینم که وبت رو اپ کنم از سروکولم بالا میری وبعد هم که نتیجه نمیگیری با خودت مشغول بازی می شی .هر چی هست امروز وسر نوشتن این پستت دلم گرفت .من عاشقتم وتمام من مال توس عزیزم.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ سه‌شنبه ۱٢ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

 

 

از یکسالگی به این ور تغییراتت سریع تر شده وبیشتر به چشم میاد. بحدی که وقتی بعد از دوماه عکس تولدت رو از اتلیه گرفتیم این همه تغییر رو باور نکردیم .

 گاهی روزاوقتی از خواب بیدار می شی.کلی حرف برای گفتن اونم به بابایت داری .با حرکت دست وتغییر صدا اوج یه چیزی رو به ما می فهمونی.اینقدر از این نوع توضیح دادنت خوشم میاد که حد ندارهبغلموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٤:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

الویه شازده پسر

 

 

_ من برای درست کردن الویه سینه مرغ وسیب زمینی پوست گرفته شده رو تو یه قابلمه می ریزم .اینجوری هم طعم سیب زمینی ها بهتر میشه .همین که با باقی گذاشتن کمی اب مرغ وسیب زمینی وسبزیجات ته ظرف به سس کمتری احتیاج هست ومناسبتر برای یه کودک .وقتی کمی سینه مرغ وسیب زمینی ها پخت بهش نخود سبز وهویج ریز شده وذرت اضافه میکنم.

بعد از اتمام پخت مرغ وسبزیجات رو درمیارم وتو مقدار کمی از اب مرغ باقیمونده سیب زمینی ها رو می کوبم وبعد مرغ ریز شده رو بهش اضافه میکنم ومی کوبم که حسابی میکس بشن . از اخر هم همون سه قلم سبزیجات .از اونجایی که موقع پخت نمک اضافه کردم دیگه نمکی نمیزنم .نهایت یه قاشق سس هم بهش اضافه میکنم که شازده کمی فربه بشه .بخاطر اب مرغ وسبزیجات باقیمونده تو قابلمه به سس کمتری احتیاج هست واز اونجایی که همه مواد با هم پخته شدند طعم سیب زمینی ها هم بهتره .اگه مقدار الویه قابل مصرف تو یه روز باشه بهش تخم مرغ پخته شده رنده شده هم اضافه میکنم وگرنه این کاررو نمیکنم.

نوش جون فرزندتون !موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: بیبی فود
[ یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱:۱٦ ‎ب.ظ ] [ مامانی ]

عکس تولدت

 

 

جمعه تودورزدنمون سراغ اتلیه هم رفتیم .تحویل عکسشون یه ماهه ست واین مقدار کمی برای ما بیشتر هم شده بود.ولی بازم مدت نسبتا زیادی بود که گفته بودن عکس تولد شازده پسر حاضره.

چقدر خوشگل ودوست داشتنی تو عکس لبخند زده بودی ومروارید هات هم خودنمایی میکرد.یه عکس کوچولوت رو چسبوندم رو ساید .جایی که پر از عکس ه ولی جای عکس تو خالی بود .حالا از اون شب هروقت میبرمت تو اشپزخونه که بهت اب بدم کلی از خودت خوشحالی نشون میدی بابت عکست .حتما خاطره اون شب یادت میاد خوشگل مامان.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مامانی ]

عین پیشی کوچولو میخوابی دیگه...

 

 

شازده پسر خوشگل وشیرینم از اوایل ماه پیش شبا درست وحسابی نمیخوابیدی .تعدادبیدارشدنت تو شب بیش از حد شده بود. مخصوصا برای سن 14 ماهگی که خیلی زیادتربود.دیگه این بیدارشدنا با کمی نق ونوق وگاهی گریه دوسه دقیقه ای همرا شده بود وهمین که چشمم گرم میشد سیانس گریه وبیدارشدن بعدیت شروع می شد.

پنجشنبه از دکتر پرسیدم وگفت اصلا مهم نیست وگاهی بچه ها اینجوری می شن وازهمون شب هم کتوتیفن دادیم بهت _طبق گفته دکتر_ نتیجه یه خواب خوب وریلکس شبانه برای شازده شد ویه اعصاب اروم برای من وپدرش .از همه مهمتر دیگه صبحا هم بهتر شدی! چون خسته نبودی وارومتر شده بودی. با خودت خیلی عالی بازی میکردی.

کاش زودتر اقدام میکردم.بغلموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ جمعه ۸ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مامانی ]

شعر

 

کفش

نی نی کوچولو
کفشای سوت سوتی داره

یه توپ ماهوتی داره
بازی فوتبال می کنه،
شوت می زنه

کفشاش براش سوت می زنه

شاعر : مهری ماهوتیموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: شعرای کودکانه
[ سه‌شنبه ٥ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مامانی ]

قربون مدل خوابیدنت برم

 

 

سه چهارماه شاید هم کمی بیشتره که مدل خوابیدنت کاملا عوض شده.دیگه زیر س ی ن ه نمیخوابی .وقتی شیر میخوری وسیر می شی دمر میخوابی تا من پشتت تپ تپ بزنم ولالایی برات بخونم تا خوابت ببره.بعد هی پات رو از زانو خم میکنی ومیزنی رو تخت تا بخوابی .وقتی پات دیگه تکون نخورد  یعنی خوابیدی.گاهی همزمان یه صدایی هم درمیاری که شعر خوابته وبعدش حتما خوابیدی.اینکاررو برای خواب ظهر وشب انجام میدی.خیلی خواستنی می شی.

یه چیز جالبش هم اینه که هم می گیم دمر شو تپ تپ کنمت هرجای تخت باشی سریع دمر میخوابی وپات رو می زنی رو تخت تا خوابت ببره.گاهی رو دو سه تا شعر هم حساسی وهر وقت موقع خوابت اونا رو میخونیم خودت دمر میشی و اعلان خواب میکنی.

خیلی دوست دارم عسل مامانموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ دوشنبه ٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ] [ مامانی ]

 

 

 

از اول هفته گذشته دیگه شیشه رو نگرفتی .بعداز یکسالگیت فک کنم 13 ماهگیت بود شروع کردم به شیر تست کردن.شیر غیر خشک.با مارک های مختلف .سردوگرم ولرم .با نبات وبدون نبات.حتی با لیوان وبا نی...با نی درحد یکی وقورت میخوری.ولی حالا...حالا که چندروزی کلا شیشه رو نگرفتی وتا همین الان دوتا پیمانه شیر خشک هم نخوردی.نمیدونم چیکارکنم ؟...همچنان غذامیخوری با شیرخودم.نه شیرخشک نه شیشه ونه شیردیگه...برای شیر نخوردنت کمی نگرانم!موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: روزانه
[ دوشنبه ٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مامانی ]